Bestseller

Dostępność

:
Są wolne miejsca

Cena:

1600,00zł


Balans w Fizjoterapii w ruchu i dotyku – Wprowadzenie Balance Experience Academy & Zoga Therapy “Mind breaking practice”

Miejsce szkolenia:

Golden Floor Centrum, Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

Godziny zajęć:

I dzień 9:00-17:00, II dzień 9:00-17:00

Instruktor:

Włodzimierz Hrymniak, Jarosław Nesterowicz, Wojciech Cackowski (wprowadzenie do warsztatów I dzień 09:00-10:00)

Jest to kurs przeznaczony dla:

fizjoterapeutów, terapeutów ruchowych i manualnych, trenerów i nauczycieli ruchowych, instruktorów jogi i fitness oraz studentów.

Warsztaty w praktyce uczą:
  • Jak lepiej czuć pracując manualnie
  • Jak lepiej oddziaływać na tkankę
  • Jak mniej się męczyć podczas pracy manualnej 
  • Jak efektywniej pracować ciałem
  • Umiejętności czytania napięcia w ciele 
  • Efektywności ruchu poprzez angażowanie do niego całego ciała 
  • Połączenia i integracji ciała 
  • Równowagi i minimalizacji napięcia w ciele w kontekście grawitacji oraz gotowości do słuchania 
W ciągu 2 dni szkolenia dowiesz się:
  • Czym jest balans 
  • Jak go kreować i utrzymać 
  • Jak szukać swojego centrum 
  • Jakie znaczenie ma rozluźnienie 
  • Jak i gdzie kierować uwagę aby lepiej czuć 
  • Dlaczego integracja ciała jest kluczowa przy pracy z balansem 
  • Doświadczysz, jak balans minimalizuje wysiłek i poprawia czucie 
  • Jakie zasady budują jakość ruchu, dotyku i angażowania poprzez dotyk
  • Jak niesamowity wpływ ma balans na efektywność ruchu, czucie, siłę, gotowość do zmiany
Program szkolenia:
DZIEŃ I:
  • Wprowadzenie: Balans - filozofia, koncepcja, zasady 
  • Struktura
  • Rozluźnienie
  • Połączenie
  • Przerwa obiadowa 
  • Centrum  
  • Jakości ruchu 
DZIEŃ II:
  • Jakości ruchu c.d.
  • Jakości dotyku 
  • Przerwa obiadowa.
  • Jakości angażowania poprzez dotyk 
  • Utrzymanie balansu w relacji 
  • Pytania, zakończenie.

O metodzie

Warsztaty Balans w Fizjoterapii w ruchu i dotyku powstały na bazie własnych doświadczeń Włodzimierza Hrymniaka zebranych z niemal 30 letniego doświadczenia z praktykowania systemów świadomego ruchu, samorozwoju i walki, w tym w przede wszystkim z inspiracji filozofią, koncepcją i zasadami systemu Zhong Xin Dao I Liq Chuan Mistrza Sam FS China (Martial Art of Awareness). 

Warsztaty w sposób kompleksowy uświadamiają i pozwalają doświadczyć czym jest balans, uczą zdolność jego przywracania, wyjaśniają i ilustrują, że balans warunkuje jakość i efektywność pracy manualnej, ruchu, czucia poprzez dotyk, niejako „przy okazji” niosąc ze sobą energię, profilaktykę, umiejętność słuchania, gotowość do zmian. 

Warsztaty są podróżą w głąb siebie, czucia własnego ciała. Składają się z wyjaśnienia filozofii, koncepcji, zasad oraz wielu ćwiczeń solo oraz w parach. Kierowane są do fizjoterapeutów oraz osób pracujących z ruchem i dotykiem, poszukujących prostej i skutecznej metody na poprawę jakości swojej pracy, czucia poprzez dotyk jak i efektywności ruchu, pracy własnym ciałem.

Po wielu wewnętrznych warsztatach w ramach kursów Wojciecha Cackowskiego są one pierwszą oficjalną edycją łączącą Balance Experience Academy Włodzimierza Hrymniaka z ZOGA Therapy Wojciecha Cackowskiego. Powstały one z myślą o osobach na co dzień pracujących z pacjentami poprzez dotyk: chiropraktykach, fizjoterapeutach, osteopatach czy terapeutach manualnych, masażystach.

Warsztaty pozwalają doświadczyć czym jest balans, jaką jakość, energię i wartość dla warsztatu pracy m.in. fizjoterapeutów ze sobą niesie, jak niezwykle proste są zasady pozwalające go rozwijać i wykorzystywać w codziennej praktyce. 

Pierwszy dzień warsztatów poświęcony jest nauce i doświadczenia balansu własnego ciała oraz utrzymaniu balansu w ruchu, w efekcie mniej się męczymy, lepiej czujemy siebie samego. To warunek aby lepiej czuć drugiego człowieka, pacjenta. Drugi dzień jest dedykowany wykorzystaniu balansu w dotyku, w pracy z pacjentem, z drugim człowiekiem. Wyjaśnia zasady kreujące jakość dotyku, jakość angażowania poprzez dotyk całego ciała. 

Warsztaty pozwalają nabyć umiejętności, dzięki którym praktykujący będą mogli dużo lepiej czuć oraz oddziaływać na tkanki i struktury swoich podopiecznych, jednocześnie posługując się swoim ciałem w taki sposób, aby móc pracować dużo wydajniej i ze zdecydowanie mniejszym wysiłkiem. Jest to podróż w głąb siebie w poszukiwaniu wewnętrznego balansu, harmonizacja własnego ciała. Warsztaty uczą funkcjonalnego zastosowania balansu w swojej pracy zawodowej, uczą jak lepiej i więcej czuć.

Kursant otrzymuje:

  • profesjonalnie opracowany skrypt
  • prawo do uczestnictwa w zajęciach praktycznych i teoretycznych
  • certyfikat ukończenia kursu
  • fakturę VAT (drogą mailową – po zakończeniu szkolenia)

Instruktor:

Włodzimierz Hrymniak
Trener Balansu, autor cyklu warsztatów „Balance Experience Academy” dedykowanych fizjoterapeutom i osobom pracującym z ruchem i dotykiem, będących częścią certyfikacji i programu edukcyjnego Zoga Therapy a także warsztatów z rozwoju osobistego na temat „Uważności” oraz „Bycia Gotowym na Zmiany”. Pasjonat pracy z ciałem opartej o zasady systemów świadomego ruchu. Międzynarodowy Instruktor systemu Zhong Xin Dao I Liq Chuan Mistrza Sam FS China (Martial Art of Awareness), przyjęty do rodziny Mistrza Sam FS China, dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Kung Fu. Warsztaty „Balans w Fizjoterapii w ruchu i dotyku” w ramach Balace Experience Academy, powstały na bazie doświadczeń i inspiracji zebranych z niemal 30 letniego doświadczenia z praktykowania systemów świadomego ruchu, samorozwoju i walki, w tym w przede wszystkim z filozofii, koncepcji i zasad systemu Zhong Xin Dao I Liq Chuan. Od 2015 roku współpracuje z Wojtkiem Cackowskim nad wykorzystaniem nauki Balansu w pracy manualnej fizjoterapeutów. Prowadził szereg warsztatów nt balansu w fizjoterapii dla uczestników kursów KMI/ Zoga, autor warsztatów będących elementem certyfikacji nauczycieli ZOGA Multidimensional Movement, uczestnik wielu kursów Wojtka Cackowskiego i Sharon Wheeler. 

Jarosław Nesterowicz
Jarek Nesterowicz, naturopata, terapueta manualny, trener personalny, dietetyk oraz certyfikowany terapeuta ZOGA Multidimensional Movement. 

Od zawsze pasjonowała go możliwość udoskonalania czy optymalizacji sposobu w jaki funkcjonuje organizm ludzki. Dlatego, pomimo ukończenia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych oraz Nauk Politycznych na Università degli Studi di Milano statale kontynuował swoją edukację w poszukiwaniu prawdziwej pasji, jaką okazał się człowiek. Studiował Filozofię oraz Socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, by szybko zrozumieć, że interesuje go bardziej bezpośrednia możliwość wpłynięcia na poprawę funkcjonowania jednostki ludzkiej. Ta świadomość zaprowadziła go na Wyższą Szkołę Rehabilitacji w Warszawie gdzie ukończył studia podyplomowe na kierunku Fizjoterapii w Sporcie oraz Psychodietetyki. To właśnie tam zrozumiał, że to właśnie praca z ciałem poprzez ruch, terapię manualną oraz odżywianie jest tą metodą pomocy, która interesuje go najbardziej. Na przestrzeni kolejnych lat brał udział w wielu kursach fizjoterapeutycznych, m.in. : First for Function, Manipulacje HVLA czy Athletic 1080 oraz uzyskał certyfikat na poziomie międzynarodowych kwalifikacji EQF 3 oraz EQF 4 jako Professional Gym Instructor and Personal Trainer. Ukończył on również całą ścieżkę edukacyjną w nurcie ZOGA MOVEMENT THERAPY i jest jednym z 13 certyfikowanych terapuetów manulanych na świecie, właśnie w tej metodzie. 

Jarek jest prawdziwym entuzjastą bio-hackingu, czyli wprowadzania zmian do sposobu życia, którego celem i metodą jest optymalizacja ciała i umysłu aby doprowadzić do zwiększenia zdrowotności, poprawy samopoczucia, czy zwiększenie wydajności kognitywnych. W swojej pracy terapuety manulanego stara się połączyć wszelkie elementy składające się na funkcjonowanie jednostki ludzkiej: psychikę, emocje, fizjologię oraz biomechanikę tak by ostatecznie pacjent uzyskał jak największa wolnośc, komfort oraz swobodę z obcowania ze swoim ciałem. 

Wojciech Cackowski

Wojciech Cackowski jest certyfikowanym praktykiem integracji strukturalnej ATSI, posiadającym wykształcenie w zakresie edukacji sportowej i fizjoterapii. Dzięki dziesięcioletniemu doświadczeniu łączy terapię manualną i jogę z terapią mięśniowo-powięziową. Jest założycielem projektu Zoga Movement®, na który wpłynęły dogłębne badania nad warstwowym ruchem anatomii powięzi, przeprowadzone na podczas szkoleń sekcyjnych w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Jako certyfikowany nauczyciel Scarwork, Bonework i specjalista w zakresie integracji strukturalnej, przyczynia się do zastosowań klinicznych dla dzieci neurologicznych, skolioz i specjalistów stóp. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej oraz Exercise is Medicine.

Wpływ Wojtka rozciąga się na cały świat, ponieważ aktywnie angażuje się w projekty zdrowotne, dzieląc się swoją wiedzą jako częsty prelegent na konferencjach i szkoleniach w Europie, USA i Azji. Jest głęboko zaangażowany w badania dotyczące ruchów warstw powięziowych i klinicznego wpływu integracji strukturalnej.

Obecnie Wojtek zajmuje się nauczaniem metod Scarwork i Bonework oraz współpracą ze specjalistami medycznymi na Ukrainie. Jego wysiłki skupiają się na pomocy pacjentom z bliznami i niemowlętom na oddziale neonatologii, co stanowi kolejny przykład jego zaangażowania w holistyczną opiekę zdrowotną i kompleksowe leczenie.